Xibal

120 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Další informace

Značka:

Xibal

Země:

Guatemala

Obsah alkoholu:

45%

Cena za:

0,04l

Gin inspirovaný Guatemalou a mayskou kulturou, která je s její historií úzce spjatá.

Gin je vyráběn řemeslným způsobem, s vysokým důrazem na kvalitu. Je pětkrát destilován v měděném kotlíkovém destilačním zařízení, za použití botanicals, které jsou pro Guatemalu a její mayskou historii typické. Používá se bobkový list, černý pepř, citron, pomeranč, kardamom a pericón (Targetes lucida, známý jako aksamitník, mexický afrikán nebo mexický teragon, rostlina se žlutými květy, vonící po anýzu).

Jde o první guatemalský gin, při jehož výrobě se tyto ingredience používají. Gin vyrábí Industrias Licoreras de Guatemala (výrobce mj. rumů Botran a Miracielo).

Název Xibal vychází z mayské legendy o Xibalbá, místě v podsvětí, kam lidské duše přichází po smrti a kde je bohové podrobují řadě zkoušek. Duše, kteří zkoušky překonají, se stanou hvězdami na nebi. Podle mayské legendy se před více než dvěma tisíciletími dva bratři vydali na hrdinskou cestu mayskou říší, na které jim svědky byly jen tmavé pralesy a zvuky zvířat. A i když se mnozí snažili sejít do země Xibalbá a odhalit její tajemství a poklady, povedlo se to jen těmto dvěma. Legenda tak žije dál.

Mayská kultura se odráží i na lahvi. Etiketu zdobí mayské hieroglyfy, maska z jadeitu, kamene bohů, a obrysy chrámu č. IV v Tikalu.

Aroma: převažující tóny jalovce a kardamomu, které se pojí s bylinnými a posléze citrusovými tóny
Chuť: komplexní chuť, ve které se projevuje jalovec, bobkový list a pepř a v závěru kardamom a aksamitník.

vyzkoušej i tohle

  • Fassbind Vieil Abricot – Stařená Meruňka
    200 
  • Worthy Park Rum Cream
    120 

Recenze

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Xibal”

REZERVUJ SI SVŮJ STŮL