Providence First Drops

160 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Další informace

Značka:

Providence

Země:

Haiti

Cena za:

0,04l

Obsah alkoholu:

57%

Distillerie de Port-au-Prince byla na Haiti založena v roce 2018 a je tak je nejnovější rumovou destilerií v Karibiku. Projekt začal jako spolupráce mezi rodinou Barbancourt-Linge (potomci slavné rumové dynastie Barbancourt) a La Maison & Velier (společným podnikem francouzského La Maison du Whisky a italského Velieru). Toto partnerství dalo vzniknout nové značce rumu, Providence.

Herbert Barbancourt-Linge Jr. zastává v Distillerie de Port-au-Prince funkci master distillera a manažera. On a jeho rodina tak znovu objevují metody a techniky svých předků, kteří na Haiti provozovali v letech 1870 až 1946 slavnou palírnu Barbancourt.

Providence „First Drops“ je prvním lahvovaným rumem destilerie. Je to nezrající rum destilovaný ze sirupu i čerstvé šťávy z cukrové třtiny. Cukrovou třtinu odrůdy Cristalline pěstuje Michel Sajous v Saint Michel de l’Attalaye, 150 km od Port-au-Prince. Fermentují se zvlášť sirup a šťáva, a to po dobu 10-12 dnů v tancích z nerezové oceli za použití vybraných kvasinek. Poté jsou samostatně destilovány v kotlíkovém zařízení německé značky Müller. Výsledné destiláty jsou smíchány v poměru 85-90 % destilátu ze sirupu a 10-15 % destilátu z čerstvé šťávy, a destilují se podruhé. Výsledný rum je zředěn na 57 % alkoholu.

Profil: přírodní, ovocný
Aroma: intenzivní, s tóny čerstvé cukrové třtiny, bezinek a lehkou pikantností.
Chuť: jemná a hladká, s tóny ananasu, jahod a tmavého cukru.
Závěr: elegantní a mastný, s tóny čerstvé cukrové třtiny, bylin a pepře.

Providence je ideální rum pro milovníky koktejlů, kteří mají ve svých drincích rádi kvalitní, výrazný bílý rum. Je výborný například jako báze koktejlů Ti‘Punch či Daiquiri.

vyzkoušej i tohle

  • Angostura 1824
    200 
  • Mauricia signature
    120 

REZERVUJ SI SVŮJ STŮL