HMS Victory Navy Strength

170 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

Další informace

Značka:

HMS Victory

Země:

Anglie

Cena za:

0,04l

Obsah alkoholu:

57%

Rum HMS Victory vznikl v palírně Isle of Wight, která se nachází na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Anglie. Destilerii založili v roce 2014 přátelé Xavier Baker a Conrad Gauntlett, kteří se rozhodli využít svých bohatých destilačních a vinařských zkušeností. Kromě rumu se v palírně věnují rovněž výrobě ginu.

Rum vznikl k upomínce slavné lodi britského královského námořnictva zvané HMS Victory, která byla na vodu poprvé spuštěna v roce 1765. Do dějin se toto plavidlo zapsalo zejména díky tomu, že šlo v roce 1805 o vlajkovou loď viceadmirála Horatia Nelsona v bitvě u Trafalgaru. Od roku 1922 je pak jako loď Národního muzea královského námořnictva umístěna v suchém doku v Portsmouthu. Zajímavostí je, že symbolicky stále slouží v aktivní službě jako vlajková loď Prvního námořního lorda, který je nejvyšším velitelem v britském námořnictvu. Jde tudíž o nejstarší loď na světě nacházející se v činné službě.

Rum vznikl ve spolupráci s Národním muzeem královského námořnictva a poprvé byl představen 31. července 2018 symbolicky právě na palubě HMS Victory. Část zisku z jeho prodeje je věnována na průběžnou obnovu HMS Victory.

Jde o unikátní směs rumů z Guyany, Trinidadu a Jamajky, které se v palírně Isle of Wight nechávají dále zrát s kusy dřeva, jež originálně pochází z částí lodi HMS Victory. Rum je lahvován při námořnické síle 57 %.

Aroma: Jemná vůně vanilky a dubu
Chuť: Hluboká a intenzivní, s jemnými tóny melasy a lékořice
Závěr: Dlouhý a komplexní, s bohatou a zakulacenou chutí na patře

vyzkoušej i tohle

  • Millonario 15 Reserva
    180 
  • Michter’s US*1 Sour Mash
    200 

REZERVUJ SI SVŮJ STŮL